Něco pro zdraví

Zde budou nějaké zajímavé materiály pro zdraví, nejen Hodinový manžel služby.

 

Pod relaxací ke stáhnutí zajímavé přednášky ke zdraví v mp3.

 

 


Pomocí tohoto meditačního a relaxačního prográmku si můžete vybrat z 30 velmi pěkných a pohodových hudebních souborů (výběr přes ikonku noty), které se spustí na vámi přesně stanovenou dobu (ikona Duration, nebo myší přímo nastavte levé odpočítávací hodiny). Stiskem ikonky Begin se uvede Timer do provozu.
Na konci skladby zazní gong, který vám dá najevo, že doba vaší meditace je již u konce...

příjemný relax či meditaci

 

Odkazy na zajímavé přednášky k tématu zdraví přednáškového cyklu Maranatha LIFESTYLE: na stáhnutí v mp3

 

Ořechy a jejich tajemství - https://www.mlifestyle.cz/mp3/pribis1.mp3 (24,7 MB)

Historie výskytu ořechů v našem jídelníčku je velmi zajímavá. Ukazuje, jak velký pokrok jsme udělali v našem pojetí zdravé výživy za posledních 20 let. Jaké místo by měly mít ořechy v našem každodenním jídelníčku a jaký je jejich vliv na naše zdraví? Přijďte se seznámit s novými vědeckými poznatky v oblasti výživy a zdravého životního stylu.

Voda - nejlevnější lék na světě - https://www.mlifestyle.cz/mp3/pribis2.mp3 (21,2 MB)

Když se zašpiníme zvenku, obvykle se umyjeme vodou a mýdlem. Co však uděláme, když se zašpiníme uvnitř vinou špatné životosprávy? Udržování čistoty navenek se nám nejeví jako problém, jak ale udržovat vnitřní čistotu? Hledáte levný a efektivní způsob, jak udržet své tělo v dobré kondici? Nechte se překvapit tím, co všechno dokáže „obyčejná" voda.

Pohyb - cesta k moudrosti - https://www.mlifestyle.cz/mp3/pribis3.mp3 (29,1 MB)

Jsme předurčeni k tomu, abychom se hýbali a abychom byli aktivní a tvůrčí. Nedostatečná nebo žádná fyzická aktivita je nenormální, nefyziologická a vede postupně k degeneraci a k mnoha vážným nemocem. Přijďte si poslechnout, jakou cenu platíme za současný trend pohodlí a konzumu a co všechno dokáže pravidelná a přiměřená fyzická aktivita.

Srdeční onemocnění a civilizační choroby naruby - https://www.mlifestyle.cz/mp3/pribis4.mp3 (20,4 MB)

V roce 1990 byla publikována lékařská studie, která prokázala, že radikální změna životního stylu je schopna zvrátit velmi nebezpečné srdečně-cévní onemocnění zvané ateroskleróza (arterioskleróza) nebo-li kornatění tepen. Ucpané tepny se díky správné životosprávě znovu otevřou, krevní tlak a hladina krevních tuků se normalizují a lidé mohou sami na sobě prožít doslova a dopísmene zázrak uzdravení. Pokud se chcete dovědět víc, potom je tato přednáška určena právě Vám.

Rakovina - ovlivnitelná genetika - https://www.mlifestyle.cz/mp3/pribis5.mp3 (14,8 MB)

Může změna našeho životního stylu vést k výraznému snížení rizika onemocnění rakovinou? Lze změnou způsobu stravování a celkového životního stylu zpomalit nebo dokonce zastavit rozvoj již propuklé rakoviny prostaty? Poslední lékařské studie z oblasti epigenetiky dokazují, že to možné je. Chcete vědět jak?

Kouření aneb starý jed s novou příchutí - https://www.mlifestyle.cz/mp3/pribis6.mp3 (14,2 MB)

Mluvit o tom, že tabákový kouř obsahuje přibližně 4 000 různých škodlivin, je možná „nošením dříví do lesa". Stejně tak i pasivní kouření je všeobecně známým pojmem. Víte ale, co je to kouření „z třetí ruky"? Pokud kouření vnímáte nejen jako svůj osobní ale také jako společenský problém, a chcete vědět více o tom, co takový tabákový kouř „dokáže", potom si tuto přednášku rozhodně nenechte ujít.

Sója - Lék nebo jed? - https://www.mlifestyle.cz/mp3/pribis7.mp3 (22,5 MB)

Přítel mi poslal publikaci s velice provokativním názvem. „100 vědeckých důvodů, proč nejíst sóju." Pokud patříte mezi pravidelné konzumenty sóji a výrobků ze sóji a/nebo Vás zajímá, co moderní věda zjistila o této kontroverzní plodině, potom jste srdečně zváni na tuto přednášku.

Optimismus - síla mysli - https://www.mlifestyle.cz/mp3/pribis8.mp3 (16,0 MB)

Mnohé lékařské studie prokázaly, že pozitivní stav mysli je velmi důležitým prvkem v rozvoji a ochraně celkového zdraví, dlouhověkosti a také zdravého imunitního systému. Zajímá Vás, jaký vliv na zdraví má naše myšlení a co všechno dokáže optimisticky pohled na život i budoucnost? Pokud ano, přijďte i na tuto přednášku.

Sluneční aneb znovuobjevené vitaminy - https://www.mlifestyle.cz/mp3/pribis9.mp3 (20,0 MB)

Jedna ze staronových otázek je, jestli užívat nebo neužívat syntetické (uměle vyrobené) vitamíny. Také řešíte toto dilema? Jsou tyto vitamíny skutečnou pomocí pro naše tělo? Přijďte se seznámit s posledními vědeckými studiemi ohledně tzv. slunečního vitamínu D.

Zdravý duch ve zdravém těle - https://www.mlifestyle.cz/mp3/pribis10.mp3 (14,6 MB)

Světová zdravotnická organizace popisuje zdraví jako stav tělesné, mentální a sociální pohody. Můžeme se zeptat, a co duchovní (spirituální) pohoda? Jaké místo má respektive má mít v našem životě? Jsou věřící lidé více nebo méně nemocní než ostatní? Jaký vliv na naše zdraví má naše víra? Seznamte se s tímto tématem na této závěrečné přednášce.

 

https://www.seniorum.cz/videoserial-cviceni/barevne.html

videoseriál cviků