Co je úkolem subliminálu

Co je úkolem subliminální techniky?

"Náš život je tím, co z něj udělají naše myšlenky." (Marcus Aurelius)

Představte si malé dítě, které bude neustále slyšet věty typu: "Ty jsi hloupé, ošklivé a nikdy nedosáhneš ničeho kloudného, nikam to nedotáhneš." Co se stane? Tyto negativní věty se pomalu a natrvalo ukládají v podvědomí dítěte, jako určitý druh zažitých, věrných obrazů (zážitků). Čím déle a čím intenzivněji je dítě vystaveno takovému ovlivňování, tím více bude podvědomě získávat přesvědčení, že je opravdu hloupé, ošklivé a neschopné. To, co si o sobě myslíme, je také to, co z nás ve skutečnosti bude.

Více jak kdy v minulosti vyrůstáme a žijeme v prostředí, které je plné negativních názorů a záporů. Počet psychicky podmíněných nemocí stoupá, ačkoli medicína dělá stále větší pokroky.

Je široce rozšířenou a známou skutečností, že zdraví, úspěch a harmonie nepřichází z vnějšku, nýbrž především z nitra každého z nás. Správný postoj k sobě samému a svému okolí nabývá tedy na rozhodujícím významu.Každý se v průběhu svého života dozví mnohem více negativních myšlenek a zpráv než pozitivních. Navíc je prostředí v této „výkonnostní“ společnosti velice tvrdé a ke všednímu dni patří i stres a tvrdý konkurenční boj. Všechny tyto „vymoženosti civilizace“ musí náš organismus překonat.

Subliminální technika zde nabízí přímo "zázračné" vyrovnání. Jednoduše řečeno subliminální programy postupně, krok za krokem, vymazávají stará negativní "věrná schémata" v našem podvědomí a nahrazují je pozitivními strukturami. Výsledky jsou překvapivé.

Zvláštní výhoda subliminální techniky je v jednoduchosti a bezproblémovosti jejího použití. Není potřeba žádný dodatečný čas, protože programy mohou být poslouchány při běžných činnostech jakoby mimochodem. Děláte-li nějakou činnost při poslechu subliminálů není potřeba žádná koncentrace navíc. Právě naopak, čím méně se na program soustředíte, tím lepší je jeho účinnost.